Ahmeti: Në rënien e “Perandorisë Jugosllave” kam qenë aktor dhe jo sufler

I pari i BDI-së duke folur sonte në emisioni Click Plus për të arriturat e tij në 43 vite aktivitet politik, tha se ai në rënien e “Perandorisë Jugosllave” kam qenë aktor dhe jo sufler. Po ashtu, ai tha se ka qenë një nga kontribuuesit e formimit të shteti të Kosovës.

“Për 40 vite nuk kam humbur asnjëherë, jo më për këto 20 vite. Janë 43 vjet dhe nuk kam humbur. Është përmbysur Perandoria e Jugosllavisë, unë kam qenë aktor në këto ngjarje dhe jo sufler. Është bërë një shtet që quhet Kosovë, unë kam kontribuar. Kam kontribuar në statusin e shqiptarëve të Maqedonisë. Për 20 vite asnjë cikël zgjedhor nuk kam humbur”- tha Ahmeti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Neutralizohen 14 vatra zjarri në ishullin e Sazanit

Story i radhës

Arsyet psikologjike pse bini në dashuri me kolegët tuaj!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish