Aftësia e Dembeles që e bën atë unik në botën e futbollit

Aftësia e Ousmane Dembele për të qenë po aq i mirë në përfundimin me secilën këmbë është një virtyt që e bën atë unik në futboll.

Në fakt, francezi ka shënuar gjithsej 28 gola që nga ardhja e tij në Barcelonë në vitin 2017, pasi shënoi gjysmën e tyre me këmbën e djathtë dhe të njëjtin numër golash me të majtën.

Dembele shënoi një gol me këmbën e tij të djathtë në minutën e 66-të të ndeshjes së LaLiga Santander kundër Real Sociedad të dielën, por u anulua nga VAR për offside të sulmuesit francez.

Sidoqoftë, 23-vjeçari pesë minuta më vonë ai vendosi të përfundojë me këmbën e tij të djathtë për të mposhtur Alex Remiro dhe për ta bërë rezultatin 5-0 për Barcelonën.

Blaugranët mposhtën Real Sociedadin me rezultat 6-1 në Reale Arena dhe aktualisht qëndron i dyti në tabelën e LaLiga Santander, katër pikë prapa udhëheqësit Atletico Madrid. 

Ngjarja paraprake

Duhet një fillim i ri/ Gati 70% e shqiptarëve mendojnë se Rama duhet të ikë

Ngjarja e ardhëshme

Mozzik reagon pasi Kurti u zgjodh kryeministër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian