Afro 600 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale

598 pacientë po trajtohen në klinikat COVID-19 të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, prej tyre, 479 me oksigjeno-terapi dhe 48 në kujdes intensiv..

Përmes një njoftimi, ShSKUK-ja ka bërë të fitur edhe për numrin e pacientëve të shtrirë nëpër klinikat dhe spitalet regjionale.

Postimi i plotë:

ShSKUK: 598 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univeristar të Kosovës janë në trajtim 598 pacientë, shifër kjo shumë më e ulët krahasuar me ditët e kaluara,, 479 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 48 në kujdes intensiv.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 85 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 48 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 28 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 56 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 22 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 6 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 1 pacient

Spitali i Prizrenit, 67 pacientë

Spitali i Gjakovës, 49 pacientë

Spitali i Pejës, 102 pacientë

Spitali i Gjilanit, 47 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 12 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 31 pacientë

Spitali i Ferizajt, 44 pacientë

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Pak ditë para meçit të madh, provokon Florian Markun

Ngjarja e ardhëshme

Tea tregon se çka e bezdis tek partneri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian