Afrim Gashi: Jemi kundër zgjedhjeve të parakohshme

Sot Alternativa po mban kongresin e parë në Shkup, kreu i kësaj partie Afrim Gashi në deklaratë për media tha se çdo parti opozitare kërkon gjithmon zgjedhje por tani nuk është koha për tu mbajtur ato.

”Ne mendojmë që nuk duhet të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare, dhe jemi kundër asaj, ne kur jemi bërë pjesë e qeverisë nuk kemi thënë që për 100 ditë do të realizohen gjitha projektet, na duhen 4 vite per realizimin e plotë, ne po punojmë intenzivisht.” deklaroi Afrim Gashi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Afrim Gashi nga Kongresi i Alternativës shpalos prioritet që do t’i ketë partia

Story i radhës

Bujar Osmani: Mbështesim aspiratat e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO

Të fundit nga

Duka uron Flamurtarin

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për