Afrim Gashi: Do të bëjmë çmos për heqjen e 20 % (VIDEO)

Kreu i Alternativës Afrim Gashi vlerëson se shumica është duke tentuar të zgjasë jetën e saj në pushtet përmes zgjatjes së procedurës për ndryshimet kushtetuese.

Gashi në një intervistë për Alsat thotë se mbështesin procesin dhe se do të bëjnë çmos për heqjen e 20%-shit. Nëse ndryshimet kushtetuese dështojnë, Gashi thotë se zgjedhjet e reja në vjeshtë do të jenë të paevitueshme.

 

Story i mëparshëm

Basha reagon ashpër pas vendimit të fundit të Prokurorisë: Synim ka luftën ndaj qeverisë Kurti!

Story i radhës

Muzeu që pasqyron krimet e komunizmit

Të fundit nga