Afrim Gashi bashkësedoi me Ambasadoren e Britanisë së Madhe në vend,Golloway

 

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, sot nëpërmjet platformës online, ka zhvilluar bisedë me ambasadoren e Britanisë së Madhe në vend, Shkëlqesisë së saj, znj. Rachel Golloway.

Në këtë bashkëbisedim të kryetarit Gashi dhe znj. Golloway, u fol për ngjarjet e fundit – dështimin  e procesit të bisedimeve me BE-në, ngërçin politik me shtetin fqinj Bullgarinë. Gjithashtu, edhe për proceset rajonale dhe situatën e Covid-19, që po kalon vendi, rajoni dhe bota në tërësi.

Ambasadorja britanike, znj. Golloway, falënderoi kryetarin Gashi, mbi rolin konstruktiv dhe sensibilizues që po luan AlternativA, në hapërimin e rrugës atlantike të vendit drejt BE-së.

Ngjarja paraprake

Zaev: Për momentin nuk shqyrtohet mundësia për orë policore

Ngjarja e ardhëshme

A ekziston rreziku që Naser Krasniqi ta dridh Federatën?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian