Afganistan, vriten tre policë në një sulm të armatosur

Së paku tre policë kanë humbur jetën në një sulm të armatosur mbi një postbllok policor në provincën Ghazni në Afganistan, raporton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i policisë Ahmad Han Siret u tha gazetarëve se disa persona të panjohur kryen sulm mbi postbllokun policor në zonën e katërt në Ghazni.

Ai theksoi se gjatë sulmit humbën jetën tre policë, ndërsa sulmuesit u arratisën nga vendi i ngjarjes.

Ende askush nuk ka ndërmarrë përgjegjësinë për sulmin.. .

Ngjarja paraprake

5 gjëra motivuese, për të nisur mbarë ditën…

Ngjarja e ardhëshme

Hani një copë djathë çdo mëngjes dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë organizmit tuaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian