Afganistan, tre të vdekur gjatë një sulmi

Gjatë një sulmi në provincën Laghman, Afganistan, kanë humbur jetën tre civilë, raporton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i zyrës së guvernatorit të Laghmanit, Asadullah Dawlatzai, njoftoi se talebanët sulmuan me granatë një shtëpi në distriktin Elingar, Lagman.

Sipas tij, kanë humbur jetën tre civilë, ndërsa tre janë plagosur.

Talebanët pohojnë se për sulmin janë përgjegjës pjesëtarët e forcave të sigurisë të Afganistanit.. .

Ngjarja paraprake

Nuredini në një takim joformal të ministrave të mjedisit dhe klimës në Berlin

Ngjarja e ardhëshme

Mbështetje nga ambasadori austriak Vucas për reformat në pjesën e gjyqësorit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian