Aerodrom, Karposh dhe Qendër me numrin më të lartë të të infektuarve me Kovid-19

Të dhënat e fundit të lëshuara nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se Shkupi mbetet qyteti me numrin më të lartë të rasteve aktive me Kovid-19, shumica e të cilave janë regjistruar në Komunat: Aerodrom, Karposh dhe Qendër. 699 raste aktive u regjistruan në Aerodrom, 547 në Karposh dhe 519 në Qendër. Më pas radhitet Gazi Baba me 450 dhe Kisela Voda me 417 raste aktive. Ekzistojnë një numër tre shifror i rasteve aktive në Gjorce Petrov – 286, Çair-166 dhe Butel s-152. Në komunat e tjera të Shkupit numri i rasteve aktive është më i ulët.

Ngjarja paraprake

Lewis Hamilton shkruan historinë.

Ngjarja e ardhëshme

Dy vdekje brenda javës nga Covid-19, në Lipjan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian