Adrian Hadribeaj mposht amerikanin Kevin Brown, shpallet kampion bote

Më 4 Qershor në Soaring Eagle Casino në Mount Pleasant Michigan, shqiptari i famshëm në MMA Adrian Hadribeaj ka mposhtur amerikanin Kevin Brown.

Hadribeaj është ndeshur në kategorinë 77 kilogram, duke e mposhtur kundërshtarin amerikan.

Ndeshja është bërë për titullin e kampionit të botës në peshën e mesme për organizarën TWC.

Stadiumin e kishin pushtuar flamujt shqiptar dhe shqiptarët bashkë. Pas nje pauze 2-3 vjeçare jo vetëm unë por dhe gjithë publiku që më ndjek mezi po prisnin këtë ndeshje. Me këtë fitore jam shumë pranë UFC.

Story i mëparshëm

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeset e plastikës me pagesë

Story i radhës

Radev dhe Donfried bisedojnë për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Të fundit nga

Juventus-Inter pakt?

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli u takua dje me homologun e tij të Interit, Steven Zhang

AlbanianMacedonianEnglish