Ademi: Duhet vepra, e jo fjalë për mbrojtje të gjuhës shqipe në çdo sferë

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi ka njoftuar se, sot në seancën e Komisionit për mbrotje dhe siguri u pranua amendamenti i grupit parlamentar të BDI-së me çka mundësohet përdorimi i gjuhës shqipe në procedurat për dhënien e provimit nga kandidatët për kuadër profesional në autoshkolla dhe kuadër profesioanal në qendra të provimeve të paraparë sipas Ligjit për siguri të komunikacionit rrugor.

Ja postimi i Arbër Ademit:

“Duhet vepra, e jo fjalë për mbrojtje të gjuhës shqipe në çdo sferë!

Me të vërtetë jam i kënaqur që sot në seancën e Komisionit për mbrotje dhe siguri u pranua amendamenti i grupit parlamentar të BDI-së me çka mundësohet përdorimi i gjuhës shqipe në procedurat për dhënien e provimit nga kandidatët për kuadër profesional në autoshkolla dhe kuadër profesioanal në qendra të provimeve të paraparë sipas Ligjit për siguri të komunikacionit rrugor.”- ka shkruar Ademi!

#bashkëpërpara

Ngjarja paraprake

Sot dy të shëruar dhe pesë raste të reja me covid-19 në Malishevë

Ngjarja e ardhëshme

Koleksioni i fotografive fituese të çmimeve eksplorojnë vetminë në burgjet italiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian