AC Milan po përgatitë një kontratë të re për Donnaruman

Klubi italian, Milan janë në bisedime me portierin e tyre, Gianluigi Donnarumma për të nënshkruar një kontratë të re, raporton “Corriere della Sera”.

Kontrata aktuale e 21 vjeçarit përfundon në fund të këtij edicioni dhe thuhet se klubi i Milanit janë gati t’i ofrojnë një pagë prej 6 milionë eurosh në vit plus bonuset duke shpresuar se do ta bindin Donnarumman të qëndroj me ta.

“Rossonerët” nuk mund t’i përballojnë kërkesat e portierit të tyre i cili po kërkon 10 milionë euro në vit shkaku i pandemisë Covid-19.

Ngjarja paraprake

Afërdita ndan momentin emocionues, publikon foton e ultrazërit të djalit

Ngjarja e ardhëshme

Tre të infektuarit e sotëm më Covid-19 janë nga këto vende të Drenasit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian