Abilekaj: Nga burojnë këto para dhe kjo ekonomi ilegjitime që po lulëzon në Shqipëri?

I ftuar në Tempora, gazetari Enton Abilekaj u shpreh se nuk dihet se nga burojnë paratë dhe ekonomia ilegjitime që po lulëzon në Shqipëri.

Abilekaj: Nga burojnë këto para dhe kjo ekonomi ilegjitime që po lulëzon në Shqipëri.

Abilekaj: Këto para nuk qarkullojnë nga bankat se ato nuk japin kredi. Në 4 vitet e fundit janë dhënë 4 milionë metra katrorë leje ndërtime që bëjnë 4 miliardë euro.

Ndërsa, 141 kompanitë e regjistruara me kapital minimal nuk e kanë deklaruar se nga e kanë marrë këtë kapital. Investimi nuk ka dalë nga asnjë libër shtetëror.

Ngjarja paraprake

Kryeministri i Kanadasë: Do të prodhojmë vaksinat tona deri në fund të vitit 2021

Ngjarja e ardhëshme

Pse rënia në peshë ju bën të dukeni 10 vite më të mëdhenj në moshë?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian