Abdul-Selam Selami ka një lajm të mirë për fermerët

Të nderuar fermer❗

✅Pas shum pyetjeve nga ju të nderuar fermer në lidhje me pagesën e subvencioneve të qumështit dhe gjitha pagesat sekondare që ende nuk janë paguar për këtë vitë, do të paguhen pas rebalansit të buxhetit i cili kaloj në Qeveri dhe është në procedur që të votohet edhe në Parlament.

✅Pasi që të kalohet në Parlament që besojmë se i njejti do kalon dhe do votohet nga ana e Deputetëve gjithçka tjetër është gati me aplikacionet nga Agjencia për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural për pagesën e të njejtave dhe menjëher pas do fillohet me pagesë.

Ngjarja paraprake

Hasani: Rritjen e rasteve e kemi pritur, por jo më këtë trend

Ngjarja e ardhëshme

Ky do të jetë kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian