Abdul Selam Selami: Edhe një projekt i finansuar nga Agjencia për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillim rural po jep fryt

Licencat e tregtarëve vihen në funksion nga viti i ardhshëm

Tregtarët e tezgave i përshëndesin aktet më të reja nënligjore për rregullimin e tregjeve të gjelbra, por konsiderojnë se ato do të jenë të…

Në ditëlindjen e mbretëreshës, Meghan thyen sërish rregullat

Princ Harry dhe Meghan Markle kanë dalë për herë të parë në ballkonin mbretëror si një çift i martuar, për ditëlindjen e mbretëreshës.
E gjithë…

Enver Maliqi konsull nderi në shtetet Meksikane nga Maqedonia Veriut

Enver Maliqi sot në mënyrë solemne mori detyrën si konsull nderi i shteteve Meksikane nga Maqedonia e Veriut. Maliqi do të punojë në marrëdhëniet…

Jam musliman, agjëroj por luaj bastore, A është e vërtet se…

Pyetja: Unë jam musliman, por luaj bastore, dhe atë gjatë kohë. E di se nuk bën, por ja mashtrohem. Mirëpo, në jetën time asnjiherë…

Ngjarja paraprake

Gazmend Muhaxheri i ndezë dritat Pejës

Ngjarja e ardhëshme

Calhanoglu pranë kontratës së re me Milan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian