A e dini se: Meshkujt shpenzojnë 7 orë në vit duke bërë këtë gjë në tualet

Meshkujt shpenzojnë 7 orë në vit duke bërë këtë gjë në tualet dhe nuk është ajo që po mendoni!

Të jemi të sinqertë, përveç momentit kur bëjmë selfie ose dush, nuk është ndonjë qejf i madh që të kalosh orë të tëra në tualet apo jo?

Por kjo nuk qëndron për disa meshkuj. Studime të reja thonë se meshkujt kalojnë 7 orë në vit në tualet, si një mënyrë për t’u fshehur nga realiteti.

Një numër i madh meshkujsh detyrohen të qëndrojnë në tualet për të kërkuar paqe dhe qetësi pas një dite stresante.

Hulumtimi, që është kryer nga kompania ‘Pebble Grey’, ka zbuluar përmes një anketimi me përafërsisht 1000 meshkuj, se një numër i madh i meshkujve fshihen në tualet për një numër të madh arsyesh, qoftë për shkak të grindjeve me partneren, për shkak të fëmijëve shumë energjikë, për të shmangur detyrat e ndryshme, apo për ta kontrolluar telefonin pa i penguar dikush.

Kjo duket si një mënyrë e çuditshme për të pasur pak vetmi.

Rreth 45% e meshkujve të anketuar kanë pohuar se gjetja e një kohe për ta kaluar në vetmi është proces shumë i vështirë, dhe 25% kanë thënë se partneret e tyre nuk e kuptojnë sesa të zënë e kanë jetën.

Ngjarja paraprake

Porti i Vlorës jepet me koncesion, hapet tenderi për projekt turistik

Ngjarja e ardhëshme

iPhone 12 është telefoni më i shitur i Apple, iPhone 12 mini një zhgënjim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian