A do t`i tejkalojë Rusia vijat e kuqe duke përdorur armë kimike në Ukrainë?

BBC Breakfast dhe BBC Radio 5 Live aktualisht po marrin pyetje nga shikuesit dhe dëgjuesit. Është sigurisht një vijë e kuqe dhe do të ngjallte zemërim global, përcjell “Bota sot”.

Rusia ka thirrur sot një mbledhje speciale urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar ato që pretendon se janë planet e Ukrainës për zhvillimin e armëve biologjike dhe kimike.

Ajo nuk ka paraqitur asnjë provë për këto pretendime dhe ato janë hedhur poshtë si nga Ukraina ashtu edhe nga SHBA.

Pra, po, do të ishte një vijë e kuqe, por NATO do të ishte jashtëzakonisht ngurruese për t’u përfshirë ushtarakisht, sepse sapo rusët dhe amerikanët të fillojnë të qëllojnë kundër njëri-tjetrit – siç tha Presidenti Biden – atëherë ju keni Luftën e Tretë Botërore.

Nuk është e qartë se çfarë do të thotë kalimi i kësaj vije të kuqe, sepse po na mbarojnë sanksionet për t’i vendosur Rusisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Marina ekspozon gjoksin bombastik dhe këmbët seksi

Story i radhës

Shqipëria nuk është Gjermani, por edhe Gjermania nuk është Shqipëri!

Të fundit nga