A do t’i takoj Gostivari UÇK-së apo VMRO-së!?

Derisa shqiptarët kërkojnë me ngulm fitoren e Nevzat Bejtës në Gostivar, ka edhe nga ata shqiptarë të cilët kanë bërë marrëveshje që maqedonasit ta fitojnë këtë qytet të rëndësishëm për shqiptarët edhe atë nëpërmjet Taravarit, shkruan opinionshqip.live

Gostivari është shumë i rëndësishëm që edhe komunitetet tjera të përfitojnë e jo vetëm shqiptarët, siç janë turqit, boshnjakët etj. Kjo arrihet duke e votuar Nevzatin si kryetar të ardhshëm e jo atë i cili i dha të gjitha tek VMRO për ta mbajtur peng Gostivarin. Taravari e shkriu partinë ASH në VMRO vetëm e vetëm për ta marrë përsëri Gostivarin.

Rikujtojmë se partia e Taravarit ka humbur debakël në keto zgjedhje dhe tani ndihma e vetme është të përkulet tek VMRO-ja e Mickoskit.

Taravari i quajti shqiptarët e bandita dhe i duartrokiti himnit të VMRO-së e edhe i qëndroi gatitu.

Burimi: opinionshqip.live

Ngjarja paraprake

Bruno: Mikela më dukesh seksi kur je me nerva

Ngjarja e ardhëshme

Заев: Здружени сме во коалицијата со партиите на Албанците и со граѓаните, сега сме обединети

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian