A do të jetë ky vit i Manchester Cityt?

Trofeu i Ligës së Kampionëve prej vitesh është ëndërr e Manchester Cityt.

‘Qytetarët’ nën drejtimin e pasanikëve arab, viteve të fundit kanë sjellë në skuadër super-lojtarë me objektivin që të shijojnë trofeun e elitës së futbollit evropian.

Skuadra e cila drejtohet një nga strategët më të mirë në planet, Pep Guardiola, konsiderohet një nga ekipet që këtë vit mund të shkojnë deri në fund të kësaj gare.

City sfidën e radhës në Champions e luan kundër Atletico Madridit në rrethin e çerekfinaleve.

Phil Foden e pranon se ai dhe bashkëlojtarët e tij synojnë trofeun e ligës më madh në Kontinentin e Vjetër.

“Është Championsi për të cilin ëndërrojmë”, tha Foden, i cili nuk e ‘harron’ as Premier Leaguen.

“Por edhe trofeu i Premier League është i rëndësishëm”, theksoi ai.

“Do të ishte shumë speciale nëse do ta fitonim Ligën e Kampionëve”, pohoi Foden.

Kujtojmë së City sezonin e kaluar luajti në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve ku ishte mposhtur nga Chelsea.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arjola shkëlqen në fotot e fundit

Story i radhës

Masvidal mbante një maskë anti-Covid në fytyrë…

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish