A do rikthehet Jozefina Topalli? Publikohet lista e PD në Shkodër, garojnë 39 kandidatë për deputetë

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Shkodrës.

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh për deputetë, 39 persona që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje.

Më poshtë janë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër:

Dega Shkodër

ARBEN GJURAJ
ARTAN HAXHI
BARDH SPAHIA
BASHKIM RROJI
BENARDETA SYKU
BLENDI GJYLBEGAJ
EMILJANO PJETRI
FLORIAN BJANKU
GRETA BARDELI
HELGA SALLAKU
HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI

Dega Vau i Dejës

GJOK ULDEDAJ
MARIN TUKAJ
PJETER LLESHI
ZEF HILA

 Dega Malësi e Madhe

ALDO GEGA
AUREL MARKAJ
ERMIRA COBAJ
FATBARDH ZEKAJ
RAMADAN LIKA

 Dega Pukë

ANTONETA ZAJA
GEZIM VATA
HIL KOLA
LODOVIK HASANI
NDOC FASLIA
PREL GJONI
RROK DODA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë.

Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit.

Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

Ngjarja paraprake

SHBA shpreson që bisedimet Turqi-Greqi të çojnë drejt afrimit

Ngjarja e ardhëshme

Besimi – Timonie: Mbështetje nga Franca për projekte për rritje të qëndrueshme ekonomike dhe mjedis jetësor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian