970 persona kërkuan ndihmë në Klinikën Emergjente për 4 ditë

Për 4 ditë, në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës 970 persona kërkuan ndihmë mjekësore.

Sipas SHSKUK-së, në Dhomën e Reanimimit ( Dhoma e Kujdesit të Avancuar Emergjent) u trajtuan 214 pacientë, në Dhomën e Shërbimit Kirurgjik 169 dhe në Dhomën e Shërbimit Internistik 276 pacientë.

U kryen edhe 239 vizita ortopedike, ndërsa, si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente komunikacioni, u trajtuan 51 persona.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tupançevski njofton për Kodin e ri Zgjedhor, mbetet të shihet nëse do të ndryshojë modeli zgjedhor

Story i radhës

Takimi me emisarin gjerman, Vuçiç ka një kërkesë për Kosovën

Të fundit nga