934 të infektuar me koronavirus dhe 5 viktima në 24 orët e fundit

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve. Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Po presni me padurim Call of Duty: Black Ops Cold War? Lironi 250GB në disk

Ngjarja e ardhëshme

“Bale ka ndryshuar, ta kupton këtë Tottenham”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian