928 gjoba për mos mbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për mbajtjen e maskës janë shqiptuar 928 gjoba.

Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi iu bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Qeveria ndanë 138 mijë euro për zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan viziton Xhaminë Taksim në Stamboll që është në ndërtim e sipër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian