8,903 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 8,903.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147,347, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga COVID-19 kanë vdekur 2,905 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.146 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.176.154 doza të vaksinës.

Deri më sot 441.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​7 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Ngjarja e ardhëshme

Kët 5 ushtrime mund t’i bësh vetë në shtëpi, pa vegla dhe pa instruktor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian