89 pacientë me oksigjenoterapi në SHSKUK

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) në trajtim mjekësor nga Covid-19 janë 112 pacientë.

Siç thuhet në njoftim , 106 prej tyre 106 janë të konfirmuar pozitiv, 6 negativ.

89 pacientë janë me oksigjeno-terapi, 8 pacientë në Mjekim Intensiv.

Më poshtë raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 50 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 1 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 1 pacientë

Spitali i Prizrenit, 8 pacientë

Spitali i Gjilanit, 16 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, 11 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 3 pacientë

Spitali i Ferizajt, 10 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tensione tek “5 Maji”, banorët përplasen me policinë për shembjen e banesave

Story i radhës

Afër 100 automjete përfshihen në një aksident në ShBA

Të fundit nga