862 raste të reja me koronavirus dhe 14 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 699 testime për koronavirus dhe prej tyre 862 kanë rezultuar pozitivë. Më shumë raste janë regjistruar në Shkup me 390 raste, Prilepi 55, Velesi 53 dhe Tetova 48. Në 24 orët e fundit po ashtu kanë ndërruar jetë 14 pacientë të prekur me COVID, viktima më e re është një 35-vjeçar. Ndërsa janë shëruar edhe 223 persona.

Ngjarja paraprake

Ylli fiton derbin në Prizren

Ngjarja e ardhëshme

Në Gjilan raportohen 14 mësimdhënës të infektuar me koronavirus

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian