852 gjoba për mosmbajtjen e maskës në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në tërë territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 852 shkelje për mosmbajtje të pajisjeve mbrojtëse.

Për këtë, dikasteri përgjegjës për këtë kontroll, Ministria e Punëve të Brendshme gjatë çdo publikimi të raportit edhe sot apeloi që qytetarët të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara në Qeveri për mbrojtje nga virusi Covid-19.

Ngjarja paraprake

Doka: Kombëtarja, ëndërr e realizuar

Ngjarja e ardhëshme

Merkel: Kam menduar se nuk do përjetoj bashkimin e Gjermanisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian