84 mijë e 819 persona të vaksinuar me dozën e tretë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë administruar 3 mijë e 37 doza të vaksinës Anti-COVID.

Nga MSH kanë bërë të ditur se 84 mijë e 819 persona janë vaksinuar me dozën e tretë dhe atë përforcuese të COVID-19.

Deri tani janë administruar 1 milion e 786 mijë e 709.

Ndërsa, 806 mijë e 884 persona janë vaksinuar me të dy dozat e vaksinës.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.037 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë1.786.709 doza të vaksinës. Deri më sot 806.884 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 84.819 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, është bërë e ditur nga MSH.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kush është shqiptari që po priste 10 mln euro kokainë në Ukrainë dhe kërcënoi Berlusconin?

Story i radhës

Xhaferi në takim me Ludva: Marrëdhëniet dypalëshe me Republikën Çeke janë në nivel të lartë

Të fundit nga