80 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 97 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit (12/13.10.2020) në gjithë territorin e vendit nga 680 teste të kryera janë regjistruar 80 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, ndërsa betejën e kanë humbur 3 pacientë. Ndërkohë Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar edhe 97 pacientë të shëruar.

Ngjarja paraprake

Shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojë 15 shtëpi në Komunën e Pejës

Ngjarja e ardhëshme

Gazetari Dushko Arsovski, zëdhënës i ri i Qeverisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian