8 humbje jete nga Covid-19 në Kosova, sa raste të reja u regjistruan sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, janë regjistruar 249 raste të reja me Covid-19 dhe 8 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 1.129 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 216.794. Në total numri i rasteve aktive është 5.073

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.209 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.806.746 doza të vaksinës. Deri më sot 812.831 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bill Gates: Covid-19 po largohet, por po vjen një pandemi e re

Story i radhës

Gara për Lushnjën, Balla prezanton kandidaten socialiste

Të fundit nga

Jep dorëheqje Rrahman!

Greva në arsim e zgjatur për pesë javë përfundoi pa asnjë rezultat për mësimdhënësit; nxënësit humbën

AlbanianMacedonianEnglish