79 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 79 pacientë me virusin korona. 51 janë në oksigjenoterapi dhe 3 janë në CPAP. Po ashtu spitali njofton se 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht po trajtohen 79 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 51 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 3 Pacientë janë në CPAP.

Ndërsa nga këta 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë vikendit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 578 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 48 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Ngjarja paraprake

Zaevi dhe Besimi për vizitë në Luksemburg

Ngjarja e ardhëshme

Osmani do të informojë për regjistrimin e diasporës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian