77 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1.084 testime, ndërsa janë regjistruar 77 raste të reja me Covid-19.

Prej tyre në Shkup – 29, Manastir – 20, Prilep, Veles, Gostivar dhe Ohër – 5, Tetovë – 2, Kumanovë, Kavadar, Strumicë, Koçani, Strugë dhe Gjevgjeli – 1.

Nga MSH informojnë se janë regjistruar 101 pacientë të shëruar, ndërsa nuk është raportuar asnjë vdekje në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 310.140, numri i të shëruarve është 300.208, numri i të vdekurve është 9.284 dhe numri i rasteve aktive është 648.

Story i mëparshëm

Takim për Rregulloren kuvendore të propozuar pas dialogut të tretë “Zhan Mone”

Story i radhës

Greva e ‘Grupit të Kumanovës’, reagon ASH

Të fundit nga