722 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (19/20.11.2020 ) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 722 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

"SHBA dhe Franca me hatërmbetje ndaj Rusisë sepse nuk morën pjesë në marrëveshjen për Karabakun"

Ngjarja e ardhëshme

Rëndësia e Aciditetit të Dheut Për Shëndetin e Bimëve Tuaja – Çfarë Duhet të Dini

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian