7 viktima dhe 175 raste të reja me koronavirus

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 1,733 testime të realizuara, 175 persona janë diagnostikuar me virusin Korona.

Shkup – 90, Kavadarc – 15, Tetovë – 11, Kumanovë – 7, Ohër – 6, Kratovë – 6, Dibër – 5, Gostivar – 4, Prilep – 4, Strumicë – 4, Resnjë – 4, Veles – 3, Strugë – 3, Manastir – 2, Gjevgjeli – 2, Vinic – 2, Shtip – 1, Berovë – 1, Kërçovë – 1, Negotinë – 1, Dellçevë – 1, Krushevë – 1 dhe Sveti Nikollë – 1.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit 7 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 365 pacientë të shëruar nga coronavirusi.


Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Paditet për shpifje Drejtori i Financave në Komunën e Pejës

Ngjarja e ardhëshme

Trendet e fundit të Energjisë Dixhitale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian