7 shenja paralajmëruese që tregojnë se dikush është xheloz për ju

Xhelozia që kalon pa u vërejtur ose injoruar mund të përshkallëzohet në një sjellje toksike që mund ta transformojë mikun tuaj në mënyrë drastike, madje mund të mos i njihni më. Çështja këtu është se shumica e njerëzve i fshehin këto ndjenja thellë brenda, dhe është e vështirë për ne të themi nëse ata janë xhelozë ndaj nesh apo jo.

Fatmirësisht, ka disa mënyra për të kuptuar nëse miku juaj po strehon ndjenja negative për ju. Këto janë shenjat paralajmëruese:

Ata të bëjnë “Kompliment” me një fyerje.

Ata kënaqen me gabimet tuaja.

Ata gjejnë justifikime për të qëndruar larg jush.

Bëjnë thashetheme për ty.

Mërziten për suksesin tuaj.

Nuk njeh arritjet e tua.

Ata gjithmonë duan të jenë pranë jush.

Ngjarja paraprake

Një vendim shumë i dyshimtë

Ngjarja e ardhëshme

Përzierja e dy antitrupave – Terapia e re kundër varianteve të COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian