7 probleme psikologjike që duhet t’i zgjidhim para se të bëjmë fëmijë

Problemet psikologjike me vetëbesimin, karrierën ose problemet në çift, ndikojnë shumë në mirëqenien e të sapolindurit.

Studiuesit kanë ardhur në përfundim se duhet të përballemi me gjithë këto dilema para se të bëjmë fëmijë, në mënyrë që të shmangim problemet e mëtutjeshme, raporton “BrightSide”.

Disa nga këto probleme janë

Kur veçse kemi fëmijë, por duam më shumë

Mendimi se të pasurit një foshnje do të shpëtoj martesën tuaj

Nëse karriera është prioriteti juaj, atëherë nuk jeni i gatshëm të bëni fëmijë

Nuk jeni e vetëkënaqur me jetën tuaj

Ju ndiheni akoma si fëmijë vet

Vuani nga stresi dhe ankthi

Prisni perfeksionizëm në çdo fushë të jetës.

Ngjarja paraprake

​PDK: Komuna e Prishtinës po rrezikon jetën e banorëve në Kalabri

Ngjarja e ardhëshme

Milani gati 40 milionë euro për yllin e La Ligës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian