692 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (13/14.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 692 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga MPB-ja në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Mbyti foshnjën me duar/ Gjykata kthehen në banesë 46-vjeçaren me çrregullim bipolar

Ngjarja e ardhëshme

Alberto zbulon se Lazio s’po i paguan futbollistët: “Presidenti blen avion, ndërsa neve s’po na paguajnë”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian