67 viktima dhe 2 411 raste të reja me Covid-19 në Greqi

Vijon të jetë i lartë numri i rasteve të reja të të infektuarve me Covid-19 në Greqi.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid-19,  2411 raste të reja dhe kanë humbur jetën 67 pacientë.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shtruar në spital 507 pacientë të rinj të cilët kanë nevojë për ndihmë shëndetësore.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 313,444 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 9,397 persona.

Ngjarja paraprake

Pse duket sikur gjithë njerëzit që takoni i përkasin të njëjtës shenjë horoskopi?

Ngjarja e ardhëshme

Vaksnimi i operatorëve të hoteleri-turizmit/ 40,800 doza Astrazeneca pritet të vijnë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian