640 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2634 teste të dyshuar për COVID-19 dhe prej tyre 640 kanë rezultuar pozitivë. Numri i rasteve më të larta e kryeson Shkupi me 272, Kumanova me 43, Prilepi, Tetova dhe Kavadari me nga 41, Ohri 24. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 12 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 143 persona.

Ngjarja paraprake

Artan Lame humb njeriun e shtrenjtë, mesazhi prekës: Trishtim që nuk tu gjendëm dot pranë në momentet e fundit

Ngjarja e ardhëshme

25 vite më parë Gates kishte parashikuar videokonferencat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian