64 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 965 testime ndërsa janë regjistruar 64 raste të reja me koronanvirus,
Në 24 orët e fundit janë shëruar 296 persona.
Si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga koronavirusi jetën e kanë humbur dy persona. Në mënyrë shtesë dy persona nga Termini im janë evidentuar si të vdekur nga KOVID-19.
Që nga fillimi i pandemisë numri i personave të infektuar është 303.418, i të shëruarve 292.344, ndërsa i vdekurve 9 184. /SHENJA/

Story i mëparshëm

Kovaçevski: Subvencionojmë 80% nga faturat e qytetarëve për energji elektrike

Story i radhës

Shaqiri: Me sukses përfundoi dialogu „Mëso me mençuri, puno me profesionalizëm“, nga i cili pres që numri i kompanive dhe nxënësve të rritet në arsimin dual

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish