594 persona u ndëshkuan për mosrespektim të ligjit anti-COVID

Gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar 594 persona të cilët nuk e kanë respektuar ligjin anti-COVID.Shqiptar

Në Kosovë edhe më tutje vazhdojnë të mos e respektojnë Ligjin për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID-19.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në tërë vendin janë ndëshkuar 594 persona të cilët nuk e kanë respektuar këtë ligj.

Theksojmë se Ligji për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit në Kosovë ka hyrë në fuqi në muajin gusht.

Ngjarja paraprake

Ndërron jetë biznesmeni i njohur Enver Maliqi

Ngjarja e ardhëshme

Kjo sëmundje prek shumicën e shqiptarëve pas moshës 45 vjeç/ Për ta shëruar duhen dy lugë vaj ulliri dhe disa gjethe dafine , ja si ta përgatisni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian