541 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (16/17.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 541 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria e Punëve të Brendshme bën apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga virusi korona.

Ngjarja paraprake

"Zhvillimet që ndodhin në Xinjiang janë diçka afër gjenocidit"

Ngjarja e ardhëshme

Rama në panik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian