54 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.608 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.310 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.896 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.214, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,139 persona

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Matura/ Sot 33 mijë të rinj i nënshtrohen provimit të Gjuhës së Huaj, si është e hartuar teza

Story i radhës

​Me mungesa të mëdha, Kosova sot përballet me Irlandën e Veriut

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish