518 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19 në Meksikë

Në 24 orët e fundit në Meksikë janë regjistruar 5,113 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 518 pacientë me Covid humbën jetën.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 2,291,246 raste me Covid dhe 210,812 viktima.

Ndërkohë sipas zyrtarëve të qeverisë dyshohet se shifrat e raportuara për të prekurit me Covid të jenë më të larta se bilanci i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Ngjarja paraprake

Capital T poston pozën e veçantë, shfaqet në krahët e femrës më të rëndësishme

Ngjarja e ardhëshme

Tërheqja e trupave nga Afganistani, Kim: Mirënjohës Shqipërisë për sakrificat si aleat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian