516 civilë të vrarë deri më tani në Ukrainë

Zyra për të Drejtat e Njeriut e Kombeve të Bashkuara, ka bërë të ditur se 1,424 civilë kanë pësuar nga sulmet ruse në Ukrainë, që kur kanë nisur ato, më 24 shkurt.

Sipas të dhënave të kësaj zyre, 516 prej tyre kanë mbetur të vrarë.

Ndërkaq 908 të plagosur.

Kjo zyrë megjithatë e rithekson se shifrat mund të jenë më të larta.

Deri të martën, numri i të vrarëve ishte 474, ndërkaq i të plagosurve ishte 861.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtyhet takimi mes Juves dhe Dybalas

Story i radhës

iOs 15.4 mbërrin javën e ardhshme

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish