47 policë të lënduar nga protestat, dy në gjendje të rëndë

Një ditë pas protestave të dhunshme para Ministrisë së Punëve të Jashtme, Qeverisë dhe Kuvendit, në ndërtesën e MPJ-së në Maqedoni të Veriut shihen xhama të thyer, shkallë të mbushura me ngjyrë të kuqe dhe fasadë e dëmtuar.

Protestat e djeshme të VMRO-së kundër propozimit të ri francez eskaluan kur protestuesit arritën pranë Kuvendit, ku nga përballja mes protestuesve dhe policisë mbetën të lënduar 47 policë, dy prej të cilëve në gjendej më të rëndë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Befason Verstappen: Babai im kurrë nuk besoi se do të bëhem kampion botëror

Story i radhës

Gjenerali Demiraj: Pushtimi rus i Ukrainës e ka bërë përfundimisht NATO-n shumë herë më të fortë, më të bashkuar dhe më të vendosur

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish