47 policë të lënduar është bilanci i protestave të sotme para Kuvendit

Dyzet e shtatë policë kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në përleshjet mes protestuesve dhe policisë kundër propozimit francez, konfirmon MPB-ja. Nga 47 të plagosurit e forcave policore, 11 janë të lënduar rëndë, dy prej tyre kanë plagë të mëdha, shton MPB.

Protestat e sotme kanë qenë vërtetë të dhunshme ku disa prej protestuesve kanë gjuajtur me gurë dhe pllaka që shkulnin nga trotuaret para Kuvendit dhe i gjuani drejt forcave policore duke shkaktuar një numër të madh të plagosurish nga ana e policisë. Nga ana tjetër policia ka arrestuar disa prej tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Me thikë në fyt më detyronte të pendohesha”, gruaja rrëfen dhunën e burrit xheloz: Më çonte nëpër kisha

Story i radhës

Reagon Gashi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish