45 minutat e para ndaj Kosovës, ja çfarë ka bërë Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimoviç bëri një asistim te goli i parë i Suedisë ndaj Kosovës.

Zlatan Ibrahimoviç vazhdon të luajë rol të rëndësishëm te Kombëtarja e Suedisë.

Sulmuesi veteran i rikthyer në skuadër ka lënë gjurmë edhe në pjesën e parë të duelit ndaj Kosovës.

Squawka ka publikuar statistikat e paraqitjes së tij në 45 minutat e para të duelit me Kosovën.

6 duele ajrore të fituara

4 goditje

2 goditje në portë

2 raste të krijuara

1 asistim 

Ngjarja paraprake

Arsyeja qesharake pse ndeshja mes Zvicrës dhe Lituanisë u vonua

Ngjarja e ardhëshme

Sekretet e një mashkulli të parrezistueshëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian