404 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit (23/24.10.2020) nga 1524 teste të kryera ka regjistruar gjithsejtë 404 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 dhe atë në Shkup-172, Kumanovë-15, Dibër-14, Shtip-8, Tetovë-41, Prilep-25, Strugë-4, Veles-6, Manastir-4, Ohër-11, Kavadar-5, Gostivar-20, Gjevgjeli-9, Strumic-29, Kriva Pallankë-2, Koçan-18, Probishtip-3, Berovë-6, Vinicë-2, Delçevë-4, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-3, Resnjë-2 dhe Negonitë-9. Ndërkohë betejën e kanë humbur 14 pacientë. ndërsa Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 182 pacient të shëruar.

Për momentin në vend janë 7067 raste aktive.

 

Ngjarja paraprake

Rrëzohet avioni i marinës amerikane, bie në mes të lagjes

Ngjarja e ardhëshme

Shkupi - lider i ri në Ligën e Parë të Maqedonisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian