40 kadetë fillojnë arsimimin ushtarak, Shekerinska: Jepni maksimumin, rrisim standardet

Në Akademinë Ushtarake “Gjenerali Mihailo Apostolski” në Shkup, 40 kadetë do të fillojnë arsimin e tyre ushtarak. Prej tyre, 25 kadetë janë nga vendi, tetë nga Mali i Zi, gjashtë nga Bosnja dhe Hercegovina dhe një nga Kosova. Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, me porosi për kadetë që ta japin maksimumin në këtë Akademi, sepse u bën që të kenë një karrierë të suksesshme.

“Kur do të përballeni me vështirësi, ngarkesa të mëdha dhe presione, mos harroni se kjo do t’ju bëjë më të fortë dhe më rezistentë. Ne kemi bërë përparime të mëdha përpara, RMV është në NATO dhe proceset thelbësore për pajisjen, transformimin dhe modernizimin janë duke u zhvilluar. Ne do të vazhdojmë të punojmë për t’i bërë rezultatet e punës suaj më të dukshme, standardin tuaj më të lartë, por e gjithë kjo është e mundur vetëm me përpjekje të përbashkëta.”,- deklaroi ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Shekerinska theksoi se duhet të jetë një shembull dhe provë se profesioni ushtarak nuk sheh emër, mbiemër, origjinë ose gjini, por vetëm cilësi, angazhim dhe motivim.

Ngjarja paraprake

PayPal bën lëvizjen e papritur në industrinë e kriptomonedhave

Ngjarja e ardhëshme

Ballkani po feston fitoren në një kafene, Ismet Munishi pritet si një hero

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian